معرفی کتاب

بهترین کتاب برای هدیه به مدیران، همکاران و کارمندان

بهترین کتاب برای هدیه
بهترین کتاب برای هدیه

مدیران موفق هر کتابی که به دستشان برسد را نمی‌خوانند به همین دلیل انتخاب بهترین کتاب برای مدیران چندان کار راحتی هم نیست. شاید انتخاب کتاب برای دوستانمان کاری سرراست و بی‌دردسر باشد ولی انتخاب کتاب برای مدیرانی که کتاب‌های خاصی می‌خوانند چالش‌های خاص خودش را دارد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که فیل نایت، بنیانگذار نایک، آنقدر به کتابخانه خود احترام می‌گذارد که باید ابتدا کفش‌های خود را در بیاورید و سپس وارد آن شوید. ایلان ماسک، مغزی که در پشت شرکت‌های غول‌پیکری مانند تسلا موتورز و اسپیس ایکس قرار دارد، یک خواننده تمام‌عیار است. بیل گیتس سالانه حدود 50 کتاب می‌خواند. از اینجا به راحتی می‌توان فهمید که مطالعه، یکی از عادات روزانۀ اکثر مدیران موفق است. شاید چون مدیران می‌توانند بخشی از مهارت‌های خود را از طریق تجربه و بخشی را از طریق مطالعه به دست بیاورند. گاهی هم می‌توانند با خواندن تجربه‌ی سایر ‌مدیران، مهارت‌های مدیریتیشان را افزایش بدهند.

اگرچه کتاب‌های زیادی در حوزه مدیریت و رهبری نوشته شده‌اند اما واقعیت آن است که فقط خواندن تعداد کمی از آن‌ها برای مدیران ضروری است. در این مقاله سعی کرده‌ایم بهترین کتاب‌هایی که برای هدیه دادن به مدیران، مناسب هستند را معرفی کنیم.

شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با طرح هدیه سازمانی، بروشور آن را از لینک زیر دانلود کنید.

کتابی که به مدیران هدیه می‌دهیم باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند؟ 

«همۀ کسانی که کتاب می‌خوانند رهبر نیستند، اما همۀ رهبران کتاب می‌خوانند.»

کتاب‌ها را می‌توان تقریباً برای هر شخصی در هر موقعیتی شخصی‌سازی کرد. بنابراین شاید یک کتاب برای همۀ‌ افراد مناسب نباشد اما برای هر فردی حداقل یک کتاب مناسب وجود دارد. امیدواریم با در نظر گرفتن نکاتی که در ادامه آورده‌ایم بتوانید بهترین کتاب را برای هدیه به مدیرتان انتخاب کنید.

🔸 کتاب باید با موقعیت شغلی مدیر تناسب داشته باشد: خوشبختانه هدیه دادن کتاب به مدیران این مزیت را دارد که می‌توان متناسب با حوزه‌ی فعالیت کسب‌و‌کار مدیران، کتاب مناسبی را انتخاب کنید. بنابراین شما می‌توانید کتابی هدیه بدهید که با جایگاه، موقعیت شغلی و اجتماعی آن‌ها تناسب داشته باشد.

🔸 تکراری نباشد: این روزها وقتی صحبت از هدیه دادن کتاب به مدیران، می‌شود اولین گزینه‌ای که به ذهن افراد می‌رسد کتاب‌های نفیس است. اولین گزینه همیشه بهترین گزینه نیست. تعداد افراد زیادی هستند که همین گزینه به ذهنشان می‌رسد و این کتاب‌ها را به مدیران هدیه می‌دهند. اگر کتابی که هدیه می‌دهید مشابه کتاب‌های قبلی مدیران باشد هدیه شما دیده نخواهدشد و تاثیری در ذهن او نخواهد داشت.  اگر می‌خواهید کتابتان در یاد یک مدیر و روی میزش بماند باید متفاوت عمل کنید وگرنه او هم کتاب شما را به فرد دیگری هدیه می‌دهد چون ده تا از همان کتاب نفیس را قبلا از افراد دیگری هدیه گرفته است!

🔸 کتاب باید ظاهر و بسته‌بندی مناسبی داشته باشد: در انتخاب کتاب برای مدیران باید علاوه‌بر محتوا به ظاهر، طراحی و حتی بسته‌بندی کتاب نیز توجه کنید. هدیه دادن کتاب به یک مدیر آن هم در پاکت‌ یا کاغذ کادو، پیام مناسبی را منتقل نمی‌کند.

🔸 کتاب‌های روز و معتبر حوزه‌ی کسب‌و‌کار را انتخاب کنید: هنگام هدیه‌ی کتاب به یک مدیر نباید روی موضوع و محتوای کتاب ریسک کنید. کتابی که انتخاب می‌کنید باید در حوزه‌ی کسب‌و‌کار شناخته شده و مورد تایید متخصصان این حوزه باشد.

در انتخاب کتاب، نیم‌نگاهی هم به جایگاه مدیرتان داشته باشید.

مدیران سطوح مختلف سازمان، دغدغه‌های متفاوتی دارند. بنابراین یک کتاب مدیریتی را نمی‌توان به تمام مدیران کسب‌و‌کارها پیشنهاد کرد و مطالب آن‌ را برای همه تجویز کرد. به همین دلیل در ادامه کتاب‌هایی را معرفی کرده‌ایم که می‌توانند برای مدیران سطوح مختلف سازمان مناسب باشند.

  • مدیر عامل‌ها و اعضای هیئت‌ مدیره
  • مدیران ارشد
  • مدیران میانی

اگر به دنبال کتابی مناسب برای هدیه به مدیرعامل‌ها، مدیران ارشد و مدیران میانی هستید پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به عنوان‌ کتاب‌هایی که در ادامه آمده‌اند بیندازید.

بهترین کتاب برای هدیه به مدیرعامل‌ها و اعضای هیات مدیره

مدیرعامل و رئیس هیات‌مدیره به عنوان رهبران یک سازمان باید مسیر را برای اعضای تیمشان مشخص کنند. این افراد شبیه راه‌بلدهایی هستند که نقشه را در دست دارند و باید سایر افراد را به مسیر درست هدایت کنند. اما آن‌ها تنها زمانی می‌توانند تیمشان را به خوبی رهبری کنند که ابتدا توانایی رهبری بر خود را داشته باشند. کتاب‌هایی که در ادامه معرفی کرده‌ایم به مدیرعامل‌ها یاد می‌دهد که چه ویژگی‌هایی از آن‌ها یک مدیر موفق و بانفوذ می‌سازد.

۱. فرهنگ ساختن فرهنگ

کتاب «فرهنگ ساختن فرهنگ» از بهترین کتاب‌های حوزۀ منابع‌انسانی و رهبری است.

با خواندن کتاب «فرهنگ ساختن فرهنگ» پاسخ پرسش‌های بنیادینی را که پیش روی هر سازمانی است، پیدا خواهید کرد: شما که هستید؟ با مشتریانتان چطور رفتار می‌کنید؟ آیا روز مبادا به داد آدم‌ها می‌رسید؟ می‌شود به شما اعتماد کرد؟

همان‌طورکه نویسندۀ‌ این کتاب می‌گوید:«هیچ فرهنگ مشخصی نیست که به درد همه بخورد. فرهنگ شرکت شما باید تجلی منحصربه‌فردی باشد از شخصیت، باورها و استراتژی شما، و باید پابه‌پای رشد شرکت و تغییر شرایط، تکامل پیدا کند. پس در این کتاب «بهترین فرهنگ» را پیدا نخواهید کرد، بلکه صرفاً تکنیک‌هایی خواهید یافت برای گرفتن نتیجۀ دلخواه از فرهنگ خودتان.»

عکس کتاب فرهنگ ساختن فرهنگ

✔️ کتابی که به اعضای هیئت مدیره کمک می‌کند تا فرهنگی را طراحی کنند که سازمانشان را به اهداف موردنظر برساند و کارکنانی را جذب کنند که با فرهنگ سازمانشان هم‌سو باشند.

✔️ کتابی دیگر از نویسندۀ کتاب پرفروش سختی کارهای سخت

دانلود خلاصه این کتابخرید این کتاب

2. بالادست

خیلی وقت‌ها در زندگی، سوزن‌مان روی واکنش گیر می‌کند. دایم مجبوریم مدیریت بحران کنیم و به امور فوری‌وفوتی بپردازیم. به جای این‌که در بالادست به دنبال سرچشمه‌ی مشکلات بگردیم و آن را بخشکانیم، در پایین‌دست به آن‌ها، پینگ‌پونگی پاسخ می‌دهیم. به همین صورت، پلیس‌ها دنبال دزدها هستند؛ پزشکان بیماری‌های مزمن را درمان می‌کنند و کارمندان بخش خدمات مشتری، گِله‌گزاریِ ملت را رفع و رجوع می‌کنند. اما به راستی چرا تلاش‌های ما این‌قدر واکنشی‌ست تا پیش‌گیرانه؟

دَن هیث که پیش از این کتاب ایدۀ‌عالی مستدام را از او منتشر کرده‌ایم در کتاب بالادست با صدها نفر که هر یک با روش‌هایی نامتعارف، مشکلات بزرگی را حل کرده‌اند به گفتگو نشسته و دیدگاه‌های حاصل از این مصاحبه‌ها را کنار هم چیده است تا نشان دهد چطور می‌توان از بروز مشکلات پیش‌گیری کرد.

عکس جلد کتاب بالادست

✔️ کتابی که به افراد کمک می‌کند تا تفکر سیستمی و بالادستی را در خود تقویت کنند، به جای راهکارهای سطحی سراغ ریشۀ مشکلات بروند و آنها را بخشکانند.

✔️ از سری کتاب‌های پرفروش وال استریت ژورنال

دانلود خلاصه این کتابخرید این کتاب

۳. صراحت تمام عیار

کتاب صراحت تمام عیار از کتاب‌های پرفروش وال استریت ژورنال و نیویورک تایمز است که در حوزۀ منابع‌انسانی و رهبری دسته‌بندی می‌شود.

چگونه یک مدیر هم می‌تواند هوای اعضای تیمش را داشته باشد و هم از آن‌ها انتقاد کند؟ یک تیم خوب، یک مدیر خوب دارد. مدیران خوب و حرفه‌ای می‌دانند چه زمانی باید اعضای تیمشان را تشویق کنند، به چالش بکشند، از آن‌ها انتقاد یا حمایت کنند و به‌طور کلی می‌دانند چطور باید روابط کاریشان را رهبری و هدایت کنند تا هم ساعات خوبی را در کنار تیمشان داشته باشند و هم باعث پیشرفت سازمانشان شوند. کیم اسکات در کتاب صراحت تمام‌عیار به مدیران یاد می‌دهد که چطور به اعضای تیمشان بازخوردهای اثربخش و سازنده بدهند.

صراحت تمام عیار

✔️ این کتاب به مدیران یاد می‌دهدکه چطور هم قاطعیت خود را حفظ کنند و هم به رئیس محبوب‌تری تبدیل شوند.

✔️ مدیران بزرگترین شرکت‌های جهان توصیه‌های کیم اسکات(نویسنده این کتاب) را در هوا می‌قاپند!

دانلود خلاصه این کتابخرید این کتاب

۴. انگیزه رهبری

کتاب «انگیزۀ رهبری»، اثر دیگری از پاتریک لنچونی نویسندۀ معروف و پرطرفدار کتاب‌های بازیکن تیمی ایدئال و فرار از جلسه است.

چرا صندلی مدیریت آنقدر پرطرفدار است؟ با این که مدیریت، سمت و جایگاهی محبوب است اما چالش‌های خاص خودش را دارد. افراد زیادی برای به دست آوردن مسئولیت‌های مهم و پرریسک این جایگاه شغلی تلاش می‌کنند. حال سوال اصلی این‌جاست که چقدر از عهدۀ این مسئولیت‌ها برمی‌آیند؟ پاتریک لنچونی در کتاب انگیزۀ رهبری، بار دیگر از سبک داستانی برای آموزش استفاده می‌کند. او به افراد کمک می‌کند تا با شناخت مسئولیت‌های رهبری و مدیریت سازمان آگاهانه برای تصاحب این جایگاه تلاش کنند و از خودشان بپرسند دقیقا چرا می‌خواهند رهبر و مدیر باشند؟

کتاب انگیزه رهبری

✔️ کتابی که مجلات برتر مدیریت، آن را برای هر رهبری در هر جایگاهی ضروری می‌دانند.

✔️ در این کتاب لنچونی با اشاره به مسئولیت‌های یک رهبر سعی می‌کند به افراد کمک کند تا در انگیزه‌ی خود از رهبری بازنگری کنند.

دانلود خلاصه این کتابخرید این کتاب

5. تقلا

نویسنده در این کتاب با تلفیق استراتژی و تفکر طراحی، رویکردی چابک و نه ایستا را به شکلی کاربردی درتدوین استراتژی معرفی می‌کند. در فرایند سنتی، استراتژی به شکلی خطی تدوین و پرونده‌ی هر گام پیش از شروع گام بعدی بسته می‌شود و امکان تغییر وجود ندارد.

اما در خصوص استراتژی چابک، گام‌ها خطی نیستند و می‌توانند همزمان بر روی یکدیگر تاثیر بگذارند. برای فراگیری اصول و مبانی استراتژیِ چابک ابتدا نویسنده مخاطب را با شخصیت‌های داستان همراه می‌کند تا مفاهیم هرچه بیش‌تر قابل درک شوند و در پایان به منظور سهولت استفاده از این روش،کل فرایند به صورت مجزا و به طور خلاصه ارائه می‌شود.

✔️ کتابی که در قالب داستانی پرکشش، خواننده را به دل فرآیند هیجان‌انگیز توسعۀ استراتژی چابک که مبتنی‌بر تفکر طراحی است هدایت می‌کند.

✔️ کتاب پیشنهادی برای صنایع با عدم قطعیت و ابهامات بالا

دانلود خلاصه این کتابخرید این کتاب

6. رهبری از بالای خط

کتاب «رهبری از بالای خط» از بهترین کتاب‌های حوزۀ منابع‌انسانی و رهبری است.

این کتاب اشاره می‌کند که رهبری مدیران ابتدا با رهبری بر خود آغاز می‌شود. این کتاب اشاره می‌کند که ویژگی‌های وجودی مدیران سازمانی بر سبک رهبری آن‌ها تاثیر می‌گذارد. این کتاب به هویت انسانی مدیران اشاره می‌کند؛ درحقیقت پیمان‌هایی که این مدیران با خود می‌بندند، تعاملی که با خودشان، محیط اطرفشان و سایر افراد دارند روی طرز رفتار آن‌ها با اعضای تیمشان و سبک رهبری‌شان اثر می‌گذارد.

رهبری از بالای خط

✔️ کتابی که به اعضای هیئت مدیره کمک می‌کند تا در رهبری سازمانشان اثربخش‌تر عمل کنند.

✔️ از سری کتاب‌های پرفروش آمازون و جهان در حوزۀ رهبری

دانلود خلاصه این کتابخرید این کتاب

7. ذهنیت موسس

کتاب «ذهنیت موسس» یکی از بهترین کتاب‌های حوزۀ مدیریت استراتژیک و جزء کتاب‌های پرفروش‌ واشنگتن پست است که به کسب‌وکارهایی که دورۀ راه‌اندازی را با موفقیت گذرانده‌اند یاد می‌دهد که چگونه قادر به حفظ رشد با کیفیت خواهند بود.

چطور شرکتی می‌تواند هم رشد کند و هم سودآور باشد و از طرفی رشد و سودآوری‌اش، پایدار باشد؟ موضوع این کتاب، رشد سودآور و پایدار است. اکثر مدیران رویای رشد و توسعۀ کسب‌و‌کارشان را دارند. اما واقعیت این است که  مدیران با گسترش کسب‌و‌کار، خدمات و محصولاتشان باید دردسرهای بزرگ‌تری را هم به جان بخرند چون توسعۀ یک کسب‌و‌کار فقط به معنای سود بیشتر نیست. به همین دلیل مدیران باید برای رشد کسب‌و‌کارشان برنامه‌ریزی کنند و بی‌گدار به آب نزنند تا علاوه‌بر رشد به سودآوری پایدار هم دست پیدا کنند. این کتاب به مدیرعامل‌ها و اعضای هیئت مدیره کمک می‌کند تا سازمانشان را برای رسیدن به رشد و سودآوری پایدار رهبری و هدایت کنند.

ذهنیت موسس

✔️ کتابی برای صاحبان و موسسانی که در رشد کسب‌‌وکارشان موفق عمل کرده‌اند و در پی رشدهای بیشتر هستند.

✔️ کتاب توصیه شده توسط شرکت‌های برتر مشاوره مدیریت جهان

دانلود خلاصه این کتابخرید این کتاب

بهترین کتاب برای هدیه به مدیران ارشد

مدیران ردۀ بالای سازمان هر روز با تصمیمات زیادی دست و پنجه، نرم می‌کنند. چقدر باید نوآفرین بود؟ چقدر باید ریسک متفاوت بودن را پذیرفت؟ چه نوع محتوایی تولید کنند تا دیده شود؟ چطور محصولات و خدمات را توسعه بدهند؟ کتاب‌هایی که در ادامه معرفی شده‌اند به جنبه‌های مختلف تصمیماتی می‌پردازد که مدیران با آن روبرو می‌شوند و در گرفتن تصمیمات اثربخش به آن‌ها کمک می‌کنند.

1. تله نصیحت

کتاب تلۀ‌ نصیحت بررسی می‌کند که چرا غلبه بر عادت نصیحت کردن اینقدر سخت است، نصیحت‌کردن چطور هم نصیحت‌کننده و نصیحت‌شونده را خسته می‌کند، به جای نصیحت‌کردن چه‌کار می‌توان کرد و چطور می‌توان بر عادت نصیحت‌کردن غلبه کرد و به مربی و مدیر بهتری تبدیل شد.

✔️ کتابی دیگر از نویسندۀ کتاب پرفروش راه و رسم مربیگری.

دانلود خلاصه این کتابخرید این کتاب

2. فرار از جلسه

پاتریک لنچونی در این کتاب توضیح می‌دهد که مدیران جلسات سازمانی‌شان را به چه شکلی مدیریت کنند تا جلسه

  • به بحث‌های حاشیه‌ای کشیده  نشود
  • به نتیجه برسد
  • مسئولیت و وظایف افراد به صورت شفاف مشخص شود و…
جلد کتاب فرار از جلسه

✔️ این کتاب ابتدا در قالب داستانی پرکشش از اهمیت جلسات اثربخش صحبت می‌کند و در ادامه راهکارهایی کاربردی برای برگزاری این‌گونه جلسات ارائه می‌کند

✔️ آمارها می‌گویند که 70% جلسات اتلاف وقت هستند. اگر می‌خواهید جلسات باکیفیتی برگزار کنید که هم خروجی چشمگیری داشته باشد و هم کسی از آن فراری نباشد خواندن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

✔️ کتابی دیگر از نویسندۀ کتاب پرفروش بازیکن تیمی ایدئال

دانلود خلاصه این کتابخرید این کتاب

3. چارچوب اجرای استراتژی

بیشتر کتاب‌های کسب‌وکار ایده‌ها و نظریه‌های مفید زیادی را در میان می‌گذارند، اما از نظر کاربرد عملی کم‌مایه‌اند. در این کتاب، کفۀ کاربرد عملی سنگین است و نویسندگان کتاب به شما می‌گویند برای پیاده کردن این قاعده‌ها چه کاری انجام دهید و به چه جزئیات، نکات و… توجه کنید.

این کتاب 4 ضابطه و قاعده‌ معرفی می‌کند که به اجرای استراتژی‌های و برنامه‌های شما کمک می‌کنند که شامل: تمرکز بر ابرهدف‌ها؛ به کار بستن سنجه‌های پیشایند؛ داشتن تابلوی امتیازاتی انگیزه‌بخش؛ ایجاد ضرب‌آهنگ پاسخ‌گویی‌هاست.

✔️ اگر استراتژی‌ها و برنامه‌هایتان به مرحلۀ اجرا نمی‌رسند این کتاب را بخوانید

دانلود خلاصه این کتاب

خرید این کتاب

4. قدرت داستان‌گویی در کسب‌وکار

کتاب «قدرت داستان‌گویی در کسب‌وکار» توضیح می‌دهد که چرا داستان‌گویی قدرت تغییر نحوۀ اندیشیدن، احساس کردن و رفتار کردن افراد در کسب‌وکار را دارد و چگونه می‌توانید خودتان از این قدرت استفاده کنید.

نویسندۀ این کتاب می‌گوید: داستان‌گویی همان چیزی است که مشتریان را به هواداران، کارکنان را به مبلغان کسب‌وکار و مدیران را به رهبران تبدیل می‌کند. ماهیت و اثر بازاریابی را تغییر می‌دهد و می‌تواند نگاه ما به خودمان را تغییر دهد. اینکه این تغییر چطور رخ می‌دهد و چطور می‌توانید با مهار قدرت داستان‌گویی آن را ایجاد کنید موضوع این کتاب است.

✔️ این کتاب توضیح می‌دهد که چرا باید از داستاگویی در معرفی برندها و محصولات کمک گرفت؛ هم‌چنین 4 نوع داستانی را معرفی می‌کند که کسب‌وکارها باید تعریف کنند.

✔️ کتابی که مطالعه‌اش کمک می‌کند تا با مشتریان خود ارتباط بهتری برقرار کنید.

دانلود خلاصه این کتاب

خرید این کتاب

بهترین کتاب برای هدیه به مدیران میانی

مدیران میانی همیشه پروژه‌های زیادی برای انجام و ارائه دارند. این مدیران از طرفی به دنبال انجام دادن به موقع کارها هستند از طرف دیگر باید به خوبی کاری که انجام دادند را به مدیران بالادستی خود گزارش بدهند به شکلی که اهمیت و ارزش کاری که انجام داده‌اند به خوبی انتقال داده شود. در ادامه کتاب‌هایی برای مدیریت و ارائه بهتر کارها به این مدیران معرفی می‌کنیم.

۹. مدیریت پروژه برای غیر مدیر پروژه

کتاب «مدیریت پروژه برای غیر مدیر پروژه» از بهترین کتاب‌هایی است که به دور از اصطلاحات تخصصی و پیچیده، مدیریت پروژه را برای افراد جا می‌اندازد.

کتاب «مدیریت پروژه برای غیر مدیر پروژه» برای مدیران و سایر افرادی که مسئولیت سازماندهی و اجرای پروژه‌های بسیاری را بر عهده دارند مناسب است. این روزها که مدیران مجبور هستند با منابع محدود، پروژه‌های زیادی را با موفقیت به سرانجام برسانند مطالعه‌ی چنین کتابی می‌تواند برای آن‌ها مفید و اثربخش باشد.

مدیریت پروژه برای غیر مدیر پروژه

✔️ اگر می‌خواهید پروژه‌های کوچک و بزرگی که در شرکت‌تان دارید به بهترین شکل به سرانجام برسند این کتاب را به اعضای تیمتان هدیه دهید.

✔️ جزء کتاب‌های برتر آمازون در حوزۀ مدیریت پروژه‌های کسب‌و‌کار

دانلود خلاصه این کتابخرید این کتاب

10. داستان‌پردازی با داده‌ها

کتاب «داستان‌پردازی با داده‌ها» به مدیران کمک می‌کند تا شناخت بهتری نسبت به مخاطبان خود پیدا کنند و در نتیجه پیام و منظورشان را بهتر  منتقل کنند. ارائه‌های بی‌سروته علاوه‌بر سردرگم کردن افراد، پیام را هم به درستی منتقل نمی‌کنند. یک ارائۀ بد می‌تواند نتایج ماه‌ها تلاش یک مدیر و تیمش را هدر بدهد. بنابراین مهم است مدیران روشی را به کار بگیرند که به بهترین شکل ممکن، پیامشان را منتقل کند.

داستان پردازی با داده ها

✔️ مطالعه این کتاب را به افرادی توصیه می‌کنیم که ارائۀ گزارش جزء جدایی‌ناپذیر کارشان است. آن‌هایی که با اعداد و نمودارها سروکار دارند. اگر می‌خواهید گره‌ای از کار این افراد باز کنید این کتاب را به آن‌ها هدیه دهید.

✔️ پرفروش‌ترین کتاب آمازون در حوزۀ مدیریت اطلاعات

دانلود خلاصه این کتابخرید این کتاب

نکات پایانی در مورد بهترین کتاب برای هدیه‌دادن 

پیشنهاد ما این است که در انتخاب کتاب برای هدیه به مدیران حتما به موقعیت شغلی آن مدیر توجه داشته باشید مثلا به مدیرعامل می‌خواهید کتاب هدیه دهید یا مدیر میانی، به عضو هیئت مدیره می‌خواهید کتاب هدیه دهید یا مدیر ارشد. همچنین برای هدیه تخصص و علاقه‌مندی مدیر را مد نظر داشته باشید مثلا اگر قرار است به مدیر بازاریابی کتابی هدیه دهید ترجیحا کتابی در همان حوزه انتخاب کنید.

نوشتهٔ محدثه خانی

ذهنیت موسس

164,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *