پدیدآورندگان

جو پولیتزی

جو پولیتزی
جو پولیتزی

شما نمی‌توانید در زمینه‌ی محتوا فعالیت کنید اما «جو پولیتزی» را نشناسید. جو پولیتزی (پولیزی) فردی است که مفهوم بازاریابی محتوایی با اسمش گره خورده است. پولیتزی برای اولین‌بار در سال 2001 از اصطلاح «بازاریابی محتوا» استفاده کرد. او چهار شرکت از جمله موسسه بازاریابی محتوا (content marketing institute) را تاسیس کرده است. این موسسه یک منبع آموزشی پیشرو در زمینه‌ی بازاریابی محتوایی برای سازمان‌ها است.

این مؤسسه هر سال در ماه سپتامبر بزرگترین رویداد حضوری بازاریابی محتوایی در دنیا را به نام دنیای بازاریابی محتوایی(content marketing world) در کلیولند (اهایو) برگزار می‌کند که نیمی از پنجاه شرکت برتر به انتخاب فورچون در آن شرکت می‌کنند.

موسسه CMI در سال‌های 2014 و 2015 توسط مجله Inc به عنوان سریع‌ترین شرکت رسانه‌ای تجاری در حال رشد شناخته شد. موسسه بازاریابی محتوا در ژوئن 2016 به UBM، یک شرکت رسانه‌ای و رویدادهای چند میلیارد دلاری فروخته شد.

مجموعه پادکست‌های پولیتزی با عنوان “this old marketing” با رابرت رز، میلیون‌ها بار از بیش از 150 کشور دانلود شده است. او همچنین میزبان پادکست خود به نام Content Inc است. این پادکست دو بار در هفته منتشر می‌شود و در هر قسمت یک درس کلیدی در حوزه‌ی بازاریابی محتوا را آموزش می‌دهد.

پادکست جو پولیتزی this old marketing

پولیتزی هم‎‌چنین سخنرانی‌های کلیدی را در زمینه‌ی محتوا برای سازمان‌هایی از جمله اجلاس رهبری مجله فورچون، نستله، جنرال موتورز، HP و DELL ارائه کرده است.

فعالیت فعلی جو پولیتزی

او در حال حاضر وقت خود را در بنیاد Orange Effect (OEF) می‌گذراند که برای خدمات گفتار درمانی به کودکان و خانواده‌ها کمک مالی می‌کند. شاید یکی از دلایل انتخاب این نام برای بنیاد علاقه‌ی او به رنگ نارنجی است.

کتاب‌های جو پولیتزی

جو پولیتزی کتاب‌هایی پرفروشی در حوزه‌ی بازاریابی محتوایی منتشر کرده است. از جمله کتاب بازاریابی پرمحتوا (Epic Content Marketing) که توسط مجله فورچون به عنوان یکی از پنج کتاب کسب‌و‌کار که باید خوانده شود، انتخاب شده است. این کتاب توسط سجاد بهجتی در انتشارات آریاناقلم ترجمه و منتشر شده است.

کتاب بازاریابی پرمحتوا

چهارمین کتاب او یعنی Content Inc از سپتامبر 2015 پرفروش‌ترین کتاب در حوزه‌ی بازاریابی مستقیم «direct marketing» است. جو همچنین دو کتاب دیگر به نام های Get Content Get Customers و کتاب Managing Content Marketing را هم تالیف کرده است. آخرین کتاب او در حوزه بازاریابی، Killing Marketing، در سپتامبر 2017 منتشر شد.

 

نوشتهٔ محدثه خانی

 

منابع:

https://www.joepulizzi.com

https://theorangeeffect.org

https://contentmarketinginstitute.com

Joe Pulizzi linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *