مسیر مطالعه

مسیر مطالعه کتاب‌های مدیریت مالی

مسیر مطالعه کتاب های مدیریت مالی
مسیر مطالعه کتاب های مدیریت مالی

شما نمی‌توانید کسب‌و‌کاری راه بیندازید ولی به مسائل مالی‌ آن فکر نکنید. چون یکی از شریان‌های حیاتی کسب‌و‌کارها مسائل مالی هستند؛ از طرفی ما برای مدیریت درست زندگی شخصی از نظر مالی، نیاز داریم هوش مالی و سواد مالی خود را تقویت کنیم.

در همین راستا ما سعی کرده‌ایم تا با معرفی بهترین کتاب‌های مدیریت مالی انتشارات آریاناقلم و ارائۀ‌ ‌ترتیبی پیشنهادی برای مطالعۀ ‌آن‌ها به شما کمک کنیم تا مسائل مالی مربوط به کسب‌و‌کار و زندگی‌تان را بهتر مدیریت کنید.

معرفی کتاب‌های مدیریت مالی

۱

کتاب دید اقتصادی

کتاب «دید اقتصادی» مفاهیم دشوار اقتصاد را به زبانی ساده و جذاب بیان کرده است.
برای همین اگر می‌خواهید مباحث مالی و اقتصادی را بهتر درک کنید این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
بیان تمثیلی و داستانی این کتاب به شما کمک می‌کند تا برای فهمیدن مفاهیم مالی خیلی به دردسر نیفتید و در عین‌حال که دانش مالی خود را افزایش می‌دهید تجربۀ‌ لذت‌بخشی از مطالعۀ ‌این کتاب داشته باشید.
معمولا کتاب‌های اقتصادی و مالی، سخت و پر از فرمول هستند اما نقطۀ ‌تمایز و قوت این کتاب سبک نوشتاری متفاوت و طنزآمیز آن است که مطالعۀ‌ مطالب جدی مالی را با کمک چاشنی طنز لذت‌بخش می‌کند.

دانلود خلاصه این کتاب

خرید این کتاب

دید اقتصادی

۲

کتاب مدیریت مالی

اگر می‌خواهید مفاهیم پایه‌ای مديريت مالی را یاد بگیرید این کتاب انتخاب مناسبی است.
با مطالعۀ‌ کتاب مدیریت مالی می‌توانید به طور هوشمندانه اطلاعات مالی را به کار بگیرید و از دانش مالی خود برای برنامه‌ریزی‌ها و تصمیمات تجاری خود استفاده کنید.
از جمله موضوعاتی که در این کتاب به طور خلاصه به آن‌ پرداخته می‌شود: آشنایی و به‌کارگیری صورت‌های مالی مثل سود و زیان، فرآیند بودجه‌ریزی، آشنایی با مفاهیم تحلیل هزینه-فایده مثل دوره بازگشت سرمایه و نقطه سربه‌سری و… است.

 

دانلود خلاصه این کتاب

خرید این کتاب

کتاب مدیریت مالی

۳

کتاب بودجه‌ریزی

به عنوان مدير، ممكن است از شما خواسته شود كه برای شركت و يا يک واحد آن، بودجه‌ای آماده كنيد.
اما بودجه چيست، كاربرد آن چيست و چرا آماده‌سازی بودجه مناسب از اهميت بالایی برخوردار است؟
آشنايی با نحوۀ آماده‌سازی بودجه، يک مسئولیت كليدی برای هر مديری است. هدف اين كتاب ايجاد تسلط بر اين فرآيند است.
اگر شما به عنوان مدير، مسئول سود و ضرر شركت و يا واحد خود نيز هستيد، بودجه می‌تواند فاكتوری كليدی در ارزيابی عملكرد شما باشد. اين مساله مي‌تواند بر ميزان پاداش شما نيز مؤثر باشد. با اين اوصاف، فهم مبانی بودجه‌ريزی می‌تواند به عنوان فاكتوری كليدی در آماده‌سازی بودجه واقع‌گرايانه مطرح شود.

دانلود خلاصه این کتاب

خرید این کتاب

۴

کتاب سود و دیگر هیچ

از هر ده کسب‌و‌کار، هشت تا از آن‌ها شکست می‌خورند و اولین علت آن عدم سودآوری است.
چرا بیشتر کسب‌و‌کارها سودآور نیستند؟
واقعیت این است که بیشتر کسب‌و‌کارها برای بقا تلاش می‌کنند نه سودآوری.
از طرفی شاید مشکل از آن‌ها نباشد بلکه مشکل از فرمول‌های مرسوم‌ سودی باشد که به کار می‌گیرند.
کتاب «سود و دیگر هیچ» می‌گوید فرمول‌های قدیمی سود، دیگر جواب نمی‌دهند؛ بنابراین کسب‌و‌کارها برای حفظ بقا و رشدشان نیاز به روش‌های جدید و متفاوتی دارند.
این روش جدید با عنوان «نخست سود» در این کتاب معرفی شده است. و خواننده را در مسیر پیاده‌سازی نخست سود گام به گام راهنمایی می‌کند.

دانلود خلاصه این کتاب

خرید این کتاب

کتاب سود و دیگر هیچ - اول سود - profit first

۵

کتاب ابزارهای کلیدی مالی برای مدیران

همۀ ما در زندگی روزمره یا در محیط کار به طور مداوم با تصمیم‌های مالی مواجه می‌شویم بدون اینکه ابزار لازم برای اینگونه تصمیم‌گیری‌ها را در اختیار داشته باشیم.
به همین دلیل در این کتاب سعی شده است دانش مالی به زبانی ساده و بدون نیاز به پیش‌زمینۀ قبلی بیان شود؛ در همین راستا در تا‏لیف این کتاب از ساختار کتاب‌های دانشگاهی حوزۀ مالی پیروی نشده است.
تمرکز اصلی این کتاب بر سه مبحث کلی، یعنی تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی، بودجه‌ریزی سرمایه‌ای(ارز یابی مالی طرح‌ها و پروژه‌ها) و مفهوم ریسک و بازده است.

دانلود خلاصه این کتاب

خرید این کتاب

کتاب ابزارهای کلیدی مالی برای مدیران

6

کتاب حل مسائل مالی در اکسل

نرم‌افزار اکسل یکی از ابزارهای بسیار کاربردی است که در مدلسازی مالی مورد استفادۀ افراد قرار می‌گیرد.
اما متأسفانه چون عمدۀ کاربران درک عمیقی از توابع مالی در نرم‌افزار اکسل ندارند درنتیجه از پتانسیل‌های این نرم‌افزار بهرۀ چندانی نمی‌برند.
به همین دلیل این کتاب با هدف آشنا کردن کاربران با نحوۀ صحیح استفاده از دستورات مالی در نرم‌افزار اکسل تألیف شده است.
ساختار این کتاب به گونه‌ای است که در ابتدا، مفاهیم اقتصادی و مالی در نرم‌افزار اکسل مرور خواهند شد.
در ادامه، به بخش عمده‌ای از توابع مالی در اکسل که کاربردی گسترده در مدلسازی مالی دارند اشاره خواهد شد. نهایتا‏‎ًَ در فصل نهایی کتاب تعدادی پرسش به همراه راه‌حل برای تسلط بیشتر بر توابع مالی در نرم‌افزار اکسل ارائه شده است.

دانلود خلاصه این کتاب

خرید این کتاب

حل مسائل مالی در اکسل

جمع‌بندی

دانش مالی مهم است چون  هر کسب‌وکاری که امور مالی خود را بهتر مدیریت کند، رشد را تجربه می‌کند. در نقطۀ مقابل کسب‌وکارهایی که منابع مالی و فعالیت‌های خود را نادرست مدیریت می‌کنند معمولاً متحمل زیان یا سود کمتری می‌شوند. مدیریت مالی در پایه‌ای‌ترین شکل خود، کسب و تخصیص منابعی است که کسب‌وکار برای انجام فعالیت‌های خود بدان نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *