مسیر مطالعه

مسیر مطالعه کتاب‌های رهبری

مسیر مطالعه کتاب های رهبری در کسب و کار
مسیر مطالعه کتاب های رهبری در کسب و کار

در این مطلب توضیح دادیم که بهتر است کتاب‌های رهبری انتشارات آریاناقلم را با چه ترتیبی مطالعه کنید:

۱

رهبر حرفه ای

رهبر حرفه‌ای

لزوما افرادی که در شغلشان موفق هستند مدیران و رهبران خوبی نیستند. ولی می‌توانند توانایی‌های مدیریت و رهبری را در خودشان پرورش بدهند و مسیر تبدیل شدن به یک مدیر و رهبر حرفه‌ای را طی کنند. برای این که رهبری حرفه‌ای باشید باید مهارت‌های پایه‌ای را یاد بگیرید. کتاب رهبر حرفه‌ای اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهد تا وارد مسیر رهبری شوید. این کتاب یکی از کتاب‌های پکیج شش جلدی مدیر حرفه‌ای است. از ویژگی این مجموعه کتاب‌ها می‌توان به زبان ساده و اطلاعات پایه‌ و مختصر و مفید آن‌ها اشاره کرد. مطالعۀ کتاب‌های این پکیج ترتیب خاصی ندارد.
۲

جلد کتاب کشف شمال حقیقی

کشف شمال حقیقی

این کتاب به شما کمک می‌کند تا خودتان را بهتر بشناسید چون برای موفق شدن در حرفه‌تان ابتدا نیاز دارید که سفری درونی را آغاز کنید و به یک شناختی از ویژگی‌های شخصی برسید. کتاب کشف شمال حقیقی می‌گوید این شناخت از طریق سال‌های زیاد یادگیری دربارۀ خود حاصل می‌شود و هیچ فرمول خودشناسی را در اختیار شما قرار نمی‌دهد. شاید همین نکته باعث تمایز این کتاب با سایر کتاب‌های این حوزه است. کتاب کشف شمال حقیقی بین شناخت و توسعۀ فردی با رهبری کردن ارتباط ایجاد می‌کند. این کتاب می‌گوید بخشی از توانایی رهبری افراد به کیستی و ویژگی‌های هر فرد به عنوان یک انسان و نیروهایی که آن‌ها را شکل داده‌اند مربوط می‌شود. به بیان دیگر رهبران از طریق تجربه‌های زندگی‌شان برای مسئولیت‌های رهبری آماده می‌شوند. همان‌طور که «وارن بنیس» می‌گوید:«رهبران، رهبر زاده نمی‌شوند بلکه ساخته می‌شوند».
۳

کتاب انگیزه رهبری

انگیزه رهبری

افراد با چه انگیزه‌ای مدیر یک سازمان می‌شوند؟ دانستن این موضوع بسیار مهم است چون انگیزۀ‌ یک مدیر از پذیرش این مسئولیت بر عملکرد او تاثیر می‌گذارد. پاتریک لنچونی که خود مشاوری شناخته شده در حوزۀ‌ مدیریت و رهبری است در این کتاب به این موضوع مهم پرداخته است. بخش اول این کتاب در قالب یک داستان پرکشش موضوع انگیزه‌های رهبری را مطرح می‌کند. بخش دوم کتاب به بررسی انگیزه‌های رهبری و دلایل آن اختصاص دارد. لنچونی در این کتاب به دو نوع انگیزۀ‌ رهبری یعنی رهبری پاداش‌مدارانه و رهبری مسئولانه اشاره می‌کند. تمرکز رهبری پاداش‌مدارانه بر منافع شخصی است در حالیکه رهبری مسئولانه به دنبال خدمت به دیگران است.
۴

رهبران آخر غذا می خورند

رهبران آخر غذا می‌خورند

چرا عملکرد بعضی سازمان‌ها از بعضی دیگر بهتر است؟ یکی از دلایل این موضوع، نوع ارتباط رهبر یک سازمان با افرادش است. سازمان‌هایی وجود دارند که بین رهبر و افرادشان اعتماد و همکاری هست و در سمت دیگر سازمان‌هایی وجود دارند که مدیرانشان به منافع جمعی توجهی ندارند و اعضای تیمشان احساس رضایت و امنیت نمی‌کنند. از طرفی سازمان‌هایی که محیطی مناسب برای فعالیت و رشد کارمندانشان ایجاد نمی‌کنند در بلندمدت شکست می‌خورند. این کتاب درمورد رهبران واقعی است که برای کسانی‌که هدایتشان را برعهده دارند ارزش قائل‌اند و به ارزش واقعی رهبری که همان مقدم دانستن نیاز دیگران بر خود است پی برده‌اند.
۵

صراحت تمام عیار

صراحت تمام عیار

چگونه رئیس قاطعی باشیم و انسانیتمان را هم از دست ندهیم؟ مدیران به طور معمول برای تشکیل، هدایت و مدیریت یک تیم آموزشی نمی‌بینند. بنابراین وقتی در مدیریت اعضای تیمشان با مشکل مواجه می‌شوند به تجربیات گذشته یا قضاوت‌های شخصی متوسل می‌شوند که همیشه هم راهگشا نیست و گاهی حتی اوضاع را بدتر می‌کند. کار در محیطی که افراد به یک‌دیگر و از آن مهم‌تر به مدیرشان اعتماد داشته باشند، روابطشان دوستانه و محترمانه باشد و رشد فردی و سازمانی را در پی داشته باشد از بهترین محیط‌های کاری است که افراد و سازمان‌ها می‌توانند به دنبال آن باشند. نویسندۀ کتاب صراحت تمام عیار سعی دارد تا در ساختن روابط مستحکم و اثربخش کاری به مدیران کمک کند و گرفتن تصمیمات سخت اما ضروری برای آن‌ها آسان‌تر کند. چطور می‌توان این تصمیمات را اجرایی کرد بدون این که منافع سازمان یا اعضای تیم نادیده گرفته شوند؟ این موضوعی است که در این کتاب بررسی می‌شود.
۶

رهبری از بالای خط

رهبری از بالای خط

این کتاب دربارۀ رهبری آگاهانه و غیرآگاهانه است. رهبران آگاه در بالای خط قرار دارند. آن‌ها کنجکاو و پذیرا و متعهد به یادگیری هستند. رهبرانی که در پایین خط قرار دارند ناآگاه‌اند، بسته و تدافعی‌اند و محق هستند. این کتاب شامل 15 پیمان است که به رهبران کمک می‌کند تا بررسی کنند که در پایین خط قرار دارند یا بالای خط و رهبری آگاه هستند یا ناآگاه؟ مطالعۀ‌ این پیمان‌ها و تطبیق دادن آن با وضعیت فعلی رهبری‌تان به شما کمک می‌کند تا بدانید چگونه رهبری هستید و اگر در پایین خط هستید آیا می‌توانید به رهبری آگاه تبدیل شوید و موقعیت‌تان را به بالای خط تغیر بدهید؟
۷

راه و رسم مربیگری

راه و رسم مربیگری

برای داشتن محیط کاری پویا و منابع انسانی با بهره‌وری بالا باید بتوانید به خوبی از عهدۀ‌ مسئولیت‌های مدیریت و هدایت تیمتان بربیایید. این کتاب به افرادی که مسئولیت هدایت یک تیم را به عهده دارند کمک می‌کند تا با همکارانشان تعامل بهتری داشته باشند و باعث رشد و شکوفایی اعضای تیمشان شوند. در این کتاب، هفت پرسش استراتژیک مطرح شده است. این پرسش‌ها به شما کمک می‌کنند تا ویژگی‌های مربیگری را در خودتان پرورش بدهید و منابعتان را صرف حل مسائل مهم کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.