پدیدآورندگان

فیلیپ کاتلر

فیلیپ کاتلر برای مقاله
عکس فیلیپ کاتلر برای مقاله

فیلیپ کاتلر (Philip Kotler) متولد 1931 در آمریکاست و در سراسر جهان به عنوان پدر بازاریابی مدرن شناخته می‌شود. کاتلر بیش از 50 سال در دانشکده مدیریت کلاگ «Kellog» در دانشگاه نورث وسترن «Northwestern» تدریس کرده است. این دانشکده طبق نظرسنجی Business Week به مدت 6 سال به عنوان بهترین دانشکده کسب و کار انتخاب شده است. هم‌چنین به عنوان بهترین دانشکده کسب و کار برای آموزش بازاریابی رتبه‌بندی شده است. کاتلر به عنوان یکی از متفکران برجسته بازاریابی در جهان مورد تجلیل قرار گرفته است. او مشاور شرکت‌های معروفی مثل جنرال الکتریک، فورد، آی،بی،ام، موتورولا، AT&T و… بوده است.

کاتلر حضور چشمگیری در عرصه‌های بین‌المللی دارد و به طور منظم در جلسات بین‌المللی سخنرانی می‌کند. از جمله کشورهایی که کاتلر در آن‌ها سخنرانی داشته است می‌توان به ایتالیا، سوئد، چین، ژاپن، هند، اندونزی، استرالیا و مکزیک اشاره کرد.

تحصیلات فیلیپ کاتلر

او در سال 1953 مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته‌ی اقتصاد از دانشگاه شیکاگو، و مدرک دکترای خود را در سال 1956 از M.I.T گرفت. هم‌چنین از 22 دانشگاه مدرک افتخاری گرفته است. از جمله دانشگاه استکهلم، زوریخ و دانشگاه اقتصاد و تجارت آتن.

موضوع تحقیقات فیلیپ کاتلر

تحقیقات کاتلر شامل موضوعاتی مثل بازاریابی استراتژیک، بازاریابی مصرف‌کننده، بازاریابی تجاری، بازاریابی خدمات حرفه‌ای و بازاریابی اینترنتی است.

نقل‌قول و جملات فیلیپ کاتلر

💬 همه‌ی مشتریان مهم هستند اما بعضی از آن‌ها مهم‌تر از دیگران هستند.

💬 دلیل باشید نه فقط یک تجارت.ماموریت بالاتری داشته باشید.

💬 شرکت‌ها بیشتر توجه شرکت‌ها به هزینه‌ی انجام کاری است در حالیکه آن‌ها باید بیشتر نگران هزینه‌ی انجام ندادن آن کار باشند.

💬 هر شرکتی به دو بخش بازاریابی نیاز دارد، یکی باید بر تاکتیک‌های رها شدن از شر محصولات امروزی تسلط داشته باشد و دیگری بر استراتژی تصور کردن محصولات فردا.

💬 برای من مهم نیست که چه اتفاقی برای سود شما افتاده است. آیا امسال سهم خود را در ذهن و قلب مشتری بهبود بخشیده‌اید؟

💬 اگر بتوانید مرغ مرده را متمایز کنید، می‌توانید هر چیزی را متمایز کنید.

💬 انجام کاری که از نظر استراتژیک درست است مهم‌تر از کاری است که فورا سودآور است.

💬 بازاریابی یک مسابقه بدون خط پایان است.

💬 بازارها همیشه سریع‌تر از بازاریابی تغییر می‌کنند.

💬 آینده بازاریابی در بازاریابی پایگاه داده نهفته است. جایی که ما به اندازه‌ی کافی در مورد هر مشتری می‌دانیم تا به هر یک از آن‌ها پیشنهادات مرتبط و سفارشی ارائه کنیم.

💬 خبر خوب این است که یادگیری بازاریابی یک ساعت طول می‌کشد. خبر بد این است که تسلط بر آن یک عمر طول می‌کشد.

💬 علت اصلی شکست شرکت، موفقیت شرکت است.

💬 هنر بازاریابی، هنر برندسازی است. اگر برند نیستید، یک کالا هستید. سپس قیمت همه چیز است و تولیدکننده ارزان قیمت تنها برنده است.

💬 بازاریابی استفاده خلاقانه از حقیقت است.

💬 هیچ شرکتی با ذهنیت درست سعی نمی‌کند به همه بفروشد.

💬 امروز باید سریع‌تر بدوید تا در همان مکان بمانید.

💬 در نهایت چه کسی باید محصول را طراحی کند؟ البته که مشتری

کتاب‌های فیلیپ کاتلر

هر چند کتاب «اصول مدیریت بازاریابی» کاتلر پرکاربردترین کتاب درسی بازاریابی در سراسر جهان است. اما این تنها کتاب او نیست. کاتلر نویسنده‌ی 150 مقاله و 90 کتاب مدیریت بازاریابی از جمله بازاریابی برای هتلداری و گردشگری، بازاریابی استراتژیک برای سازمان‌های غیرانتفاعی، بازاریابی اجتماعی، مقابله با سرمایه‌داری، و… است.

کتاب Understanding Marketing از مجموعه کتاب‌های دانشکده‌ی هاروارد که با اسم فارسی مدیریت بازاریابی، کتاب Marketing 3.0 با عنوان فارسی نسل سوم بازاریابی، Marketing 4.0 با عنوان فارسی نسل چهارم بازاریابی و Marketing 5.0 با عنوان فارسی نسل پنجم بازاریابی از این نویسنده و توسط انتشارات آریاناقلم منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *